کاتالوگ
فرم استخدام
درخواست نمایندگی

جستجو در سایت

انتخاب زبان

 FA - Persian پارسی   EN - English

عدم تفکیک مناسب در ایسگاه تفکیک همواره یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که در مدیریت پسماند شهری با آن روبرو هستیم. عدم تفکیک مناسب از چند جهت دارای اهمیت است، یکی با ارزش بودن مواد قابل بازیافت که به علت عدم تفکیک مناسب، مقدار قابل توجهی از آن وارد محل دفن می گردد و از طرف دیگر اگر هدف از تفکیک پسماند، تولید کمپوست است، عدم تفکیک مناسب در مراحل اولیه مدیریت پسماند باعث بی کیفیت شدن کمپوست می گردد و در طول فرایند کمپوست نیز، مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

یکی از اصلی ترین مشکلات موجود در امر تفکیک مناسب، عدم جدا شدن مناسب نایلون های پلاستیکی است. این امر مشکلات فراوانی را به همراه دارداز جمله، باقی ماندن نایلون در فرایند کمپوست شهری که باعث اختلال در فرایند می گردد و  از طرفی این مواد قابلیت بازیافت دارند و با عدم تفکیک مناسب آن ها این مواد وارد لندفیل شده و عملا جنبه مالی خود را از دست می دهند و از طرف دیگر به دلیل عدم  تجزیه آن ها در دراز مدت، باعث کاهش عمر لندفیل می گردد. 

شرکت ناب اندیش پسماند با بهره گیری از جدیدترین متد روز و به کار گیری از جدیدترین دستگاه ها اقدام به ساخت دستگاه وکیوم کرده است که این دستگاه  بر اساس حجم و نوع پسماند تولیدی طراحی  می گردد و با قرار دادن این دستگاه در طول خط تفکیک پسماند، نایلون های پلاستیکی در طول فرایند با بازدهی بسیار بیشتری تفکیک، جمع آوری و  وارد سیستم بازیافت خواهند شد. در زیر به صورت شماتیک، دستگاه وکیوم نمایش داده شده است.