کاتالوگ
فرم استخدام
درخواست نمایندگی

جستجو در سایت

انتخاب زبان

 FA - Persian پارسی   EN - English

بازیافت ورامینبا مشاركت بخش خصوصي روند احداث كارخانه بازيافت شهرداری ورامين آغاز شد
سرپرست سازمان مديريت پسماند شهرداري ورامين از آغاز روند احداث كارخانه بازيافت ورامین خبر داد و گفت: پس از تشكيل سازمان مديريت پسماند، فعاليت های اين سازمان بصورت جدی آغاز و در مهمترين اقدام، قرارداد احداث كارخانه بازيافت و تبديل مواد ورامين با يك شركت خصوصی منعقد و روند اجرايی احداث اين كارخانه آغاز شد.
مهندس احمد ملايری با اظهار اين خبر افزود: احداث كارخانه بازيافت و تبديل مواد از مهمترين پروژه های شهرداری و اين سازمان بوده كه نقش مهمی در بازگشت سرمايه ملی از طريق بازیافت طلای كثيف ايفا خواهد كرد.
وی تصريح كرد: با توجه به برنامه ريزی های صورت گرفته روند احداث اين كارخانه در فاز اوليه با اعتباري بالغ بر سي ميليارد ريال در زمينی به مساحت بيست هكتار در ضلع جنوبی شهر ورامين آغاز و تا اوايل سال جديد به بهره برداری خواهد رسيد.
سرپرست سازمان مديريت پسماند شهرداری ورامين خاطر نشان كرد: بهره برداری از اين كارخانه علاوه بر رفع برخی مشكلات زيست محيطی شهر منجر به اشتغالزایی مستقیم سيصد نفر از جوانان تحصيلكرده منطقه می گردد.
مهندس ملايری در پايان گفت: همزمان با ساخت و نصب ماشین آلات كارخانه، فرهنگ سازی تفكيك زباله از مبداء توسط شهروندان در منزل از طريق كارشناسان متخصص خانم به خانواده ها آموزش داده خواهد شد و پس از آن با جمع آوری مكانيزه و پردازش و فرآوری آن، كودهای آلی و مغذی ورمی كمپوست جهت مصارف بخش كشاورزی توليد خواهد شد.